298D227X02R5P2T
Part Number:
298D227X02R5P2T
Description:
CAP TANT 220UF 20% 2.5V SMD
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.19mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.094" L x 0.057" W (2.40mm x 1.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V