T495B475M025ATE750
Part Number:
T495B475M025ATE750
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
750mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V