TAJW105M050RNJ
Part Number:
TAJW105M050RNJ
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V 2312
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V