595D226X96R3B2W
Part Number:
595D226X96R3B2W
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1611
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
570mOhm
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V