595D474X9050A2T
Part Number:
595D474X9050A2T
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 50V 1507
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.068" (1.73mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V