592D685X9016A2T15H
Part Number:
592D685X9016A2T15H
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1507
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V