199D226X0003B1V1
Part Number:
199D226X0003B1V1
Description:
CAP TANT 22UF 20% 3V RADIAL
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.300" (7.62mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3 V