595D475X0010A2T
Part Number:
595D475X0010A2T
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1507
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.068" (1.73mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V