595D225X0020A2T
Part Number:
595D225X0020A2T
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1507
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V