595D106X06R3A2T
Part Number:
595D106X06R3A2T
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1507
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.068" (1.73mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V