173D564X9025UE3
Part Number:
173D564X9025UE3
Description:
CAP TANT 0.56UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
0.56 µF
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V