195D106X9004S2T
Part Number:
195D106X9004S2T
Description:
CAP TANT 10UF 10% 4V 1507
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.056" (1.42mm)
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4 V