173D395X9010VW
Part Number:
173D395X9010VW
Description:
CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
3.9 µF
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V