173D275X9015VWE3
Part Number:
173D275X9015VWE3
Description:
CAP TANT 2.7UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
2.7 µF
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V