TAP226M025CRS
Part Number:
TAP226M025CRS
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V