199D185X9035B5V1
Part Number:
199D185X9035B5V1
Description:
CAP TANT 1.8UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
1.8 µF
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V