173D106X9002UW
Part Number:
173D106X9002UW
Description:
CAP TANT 10UF 10% 2V AXIAL
Capacitance :
10 µF
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2 V