173D184X9035UWE3
Part Number:
173D184X9035UWE3
Description:
CAP TANT 0.18UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
0.18 µF
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V