T495B226M010ATA2K3
Part Number:
T495B226M010ATA2K3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1411
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V