199D106X06R3B9V1
Part Number:
199D106X06R3B9V1
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.418" (10.62mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V