199D824X9035A1V1E3
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
199D824X9035A1V1E3
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 0.82UF 10% 35V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.173" Dia (4.40mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
35 V