199D274X9035A2V1E3
Part Number:
199D274X9035A2V1E3
Description:
CAP TANT 0.27UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.173" Dia (4.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V