199D155X9025AXB1E3
Part Number:
199D155X9025AXB1E3
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 25V RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.173" Dia (4.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V