T495B474K035ATA11K
Part Number:
T495B474K035ATA11K
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1411
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V