593D226X0020D2TE3
Part Number:
593D226X0020D2TE3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V 2917
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
225mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V