TPSC157K006R0090
Part Number:
TPSC157K006R0090
Description:
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2312
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V