TAJP155K025RNJ
Part Number:
TAJP155K025RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 25V 0805
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V