TAP106M025DTS
Part Number:
TAP106M025DTS
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V