TAJS155M025RNJ
Part Number:
TAJS155M025RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1206
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V