T495B336K010ATE650
Part Number:
T495B336K010ATE650
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
650mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V