TAJP155M020RNJ
Part Number:
TAJP155M020RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 20V 0805
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V