TAJP225K020RNJ
Part Number:
TAJP225K020RNJ
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 20V 0805
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V