TRJB335K035RRJ
Part Number:
TRJB335K035RRJ
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V 1411
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.74Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V