TAJS684M016RNJ
Part Number:
TAJS684M016RNJ
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 16V 1206
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V