TH3C155M035C3300
Part Number:
TH3C155M035C3300
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 2312
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V