F921C335MAA
Part Number:
F921C335MAA
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 16V 1206
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V