T491C105K050AT7622
Part Number:
T491C105K050AT7622
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V