F920G336MAA
Part Number:
F920G336MAA
Description:
CAP TANT 33UF 20% 4V 1206
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V