TAP155K020SRW
Part Number:
TAP155K020SRW
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 20V RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V