TH3A685K016E2600
Part Number:
TH3A685K016E2600
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1206
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V