TH3A225M016E4300
Part Number:
TH3A225M016E4300
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 1206
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V