TAJA107K004SNJ
Part Number:
TAJA107K004SNJ
Description:
CAP TANT 100UF 10% 4V 1206
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4 V