TMCMB1E335MTRF
Part Number:
TMCMB1E335MTRF
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 1411
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.9Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V