TAJS685K006RNJ
Part Number:
TAJS685K006RNJ
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1206
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V