TH3A225K025D5200
Part Number:
TH3A225K025D5200
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1206
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V