TAJR156M002RNJ
Part Number:
TAJR156M002RNJ
Description:
CAP TANT 15UF 20% 2.5V 0805
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V