293D155X0020B2TE3
Part Number:
293D155X0020B2TE3
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 20V 1411
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.11mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V