TAJA686M002RNJ
Part Number:
TAJA686M002RNJ
Description:
CAP TANT 68UF 20% 2.5V 1206
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V