F921A685MAA
Part Number:
F921A685MAA
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1206
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V