TAJA474K025SNJ
Part Number:
TAJA474K025SNJ
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V